with Коментарів немає

З жовтня 2018 року у Полтавській і Львівській областях почали впроваджувати пенітенціарну пробацію – підготовку ув’язнених до звільнення з місць позбавлення волі.

Уже зараз проект запроваджується ще у трьох областях: Сумській, Черкаській і Запорізькій.

Щоб скоординувати подальшу роботу, підбити підсумки року та обмінятися досвідом між регіонами, у Києві 17-18 грудня пройшла фінальна робоча зустріч представників спільноти, пробації та установ виконання покарань з цих областей.

За словами заступника начальника Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби Олега Торкунова, впровадження пенітенціарної пробації – це початок великої роботи над змінами у законодавстві і переглядом цінностей системи в цілому.

«Наша система заточена на хороший колючий дріт і обшук. Скільки існує пенітенціарна система, стільки вона виконує лише таку функцію. Але у будь-яких ситуаціях людина має залишатися людиною. Держава має створювати умови для того, щоб людина мала вибір.

Завдання пенітенціарної системи – не тільки покарати та ізолювати, але й повернути в суспільство», – зазначає Олег.

Як зауважує керівник FREE ZONE Олексій Загребельний, мова йде про абсолютно нові клієнтоорієнтовані підходи, у яких на першому місці – потреби людини.

«Ми говоримо про громадське здоров’я та громадську безпеку. Такі підходи знижують як рівень захворювань, так і рівень кримінальної ситуації. Засуджені повертаються до нас: хочемо ми цього чи ні. Наскільки вони повернуться здоровими, наскільки повернуться готовими до життя серед нас – ось наша головна задача“, – стверджує Олексій.

Під час заходу учасники опрацювали алгоритм забезпечення доступу засуджених до медико-соціальних послуг під час підготовки до звільнення та після виходу з установ виконання покарань, проаналізували проблеми, що можуть виникнути під час впровадження проекту, та шляхи їх вирішення.

Зокрема, виконавчий директор БО «Світло надії» Роман Дрозд розповів про те, як залучали ресурси місцевих бюджетів, а фахівець БО «Світло надії» Ігор Прищепа – про мультидисциплінарний підхід до роботи у цій сфері.

У планах FREE ZONE на 2019 рік розширювати проект впровадження пенітенціарної пробації на інші регіони України.