with Коментарів немає

На заході розглянули питання підготовки моніторингового візиту, здійснення візиту, моніторингу права на здоров’я та доступу до медичної допомоги засуджених осіб.

Сьогодні, 25 жовтня, пройшов вебінар щодо організації моніторингових візитів в установи виконання покарань.

Участь у онлайн-навчанні взяли члени спостережних комісій, монітори НПМ, представники НУО та спільнот, які мають намір у майбутньому долучитися до роботи спостережних комісій, утворених місцевими держадміністраціями, а у разі делегування таких повноважень – виконавчими комітетами міських (за винятком міст районного значення) рад.

 

Під час вебінару розглянули питання:

  • підготовки моніторингового візиту в УВП, визначення проблематичних питань у колоніях, на які необхідно звернути увагу під час моніторингу;
  • організації візиту
  • вирішення ситуацій з недопуском членів комісії у колонію;
  • збереження конфіденційності інформації від засудженого;
  • дозволів до фото- та відеофіксації;
  • роз’яснення для засудженого його прав, механізмів захисту;
  • моніторингу права на здоров’я у тюрмах: ознайомлення з умовами утримання та лікування хворих, доступ до прогулянок, дієтичної їжі, умови праці, до яких залучають засуджених;
  • аналізу результатів моніторингу, обговорення можливості вирішення проблем з керівництвом пенітенціарної служби тощо.

У результаті навчання учасники змогли сформувати чітке розуміння етапів підготовки моніторингового візиту, основних компонентів візиту, включаючи моніторинг права на охорону здоров’я та доступ до медичної допомоги та подальшу роботу за результатами моніторингу.

Також, представники спостережних комісій поділилися своїм досвідом роботи під час моніторингового візиту в установи виконання покарань, зокрема, реакції на коментарі з точки зору адміністрації установ.

 

Вебінар організувала FREE ZONE у межах проєкту «Забезпечення права на здоров’я в тюрмах: від адвокації до сервісів» за фінансової підтримки «100% життя» – Мережа ЛЖВ.

#146М