with Коментарів немає

9 червня відбулась зустріч зацікавлених сторін у підготовці запиту України на фінансування від Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією у контексті реагування на СOVID-19.

Під час заходу заступник директора Центру громадського здоров’я країни Ігор Кузін презентував робочий документ Запиту до Глобального фонду та подальший алгоритм дій для фінального рішення.

Свої пропозиції у ході зустрічі озвучили й представники FREE ZONE. Зокрема, запропонували розглянути можливість внесення до основного фінансування у межах запиту України на Головний Фонд інтервенції, що забезпечують доступ засуджених та звільнених до життєво необхідних послуг під час пандемії COVID-19.

Серед таких – створення умов для дистанційної роботи з засудженими на етапі підготовки до звільнення, а саме облаштування відповідних класів/кабінетів на базі соціально-виховних служб в установах виконання покарань та забезпечення дистанційної роботи органів пробації.

Через обмежений доступ фахівців неурядових організацій в пенітенціарні заклади наразі дуже ускладнений процес підготовки засуджених до звільнення. Ми вважаємо, що додаткова інвестиція в межах механізм реагування на СOVID-19 (C19RM) дозволить створити належні умови для нового формату роботи на території всієї країни.

Враховуючи особливу значущість запропонованих спільнотою інтервенцій, питання їхнього внесення до основного фінансування технічна експертна група розгляне 17 червня після отримання коментарів Глобального фонду.

Інноваційні підходи у роботі пенітенціарних установ – одне з нагальних питань в установах виконання покарань, що потребує якнайшвидшого вирішення.

Робота здійснюється у межах гранту для забезпечення участі представників громадянського суспільства і спільнот з країн регіону СЄЦА в процесах підготовки національних заявок до The Global Fund to fight AIDS, Tuberculosis, and Malaria в межах механізму реагування на COVID-19 (C19RM) від Євразійської асоціації зменшення шкоди (Eurasian Harm Reduction Association – EHRA), Секретаріату Національної ради з питань протидії ТБ та ВІЛ/СНІДу, UNAIDS, ECOM