Такі дані опублікувала експертна організація StateWatch, посилаючись на акт Рахункової палати «Про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, спрямованих державній установі «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» за період 2018 – перше півріччя 2020».
Центр охорони здоров’я ДКВС Державної кримінально-виконавчої служби України виконав покладені на нього до 2020 року завдання у межах реформування пенітенціарної системи України лише на 54%.
Концепцію реформування пенітенціарної системи Кабінет Міністрів України прийняв ще у 2017 році. Реформа повинна була завершитися ще у 2020 році. Одним із ключових досягнень пенітенціарної реформи мала стати передача функції надання медичної допомоги засудженим від Міністерства юстиції України до Міністерства охорони здоров’я України.
Улітку 2021 року аудитори Рахункової палати запитали Центр охорони здоров’я про виконання завдань за цим напрямком, у відповідь на що установа надіслала свій останній звіт перед Мін’юстом датований 2019 роком.
Відповідно до свого звіту ЦОЗ НЕ виконав ще й такі завдання:
- врегулювання права на охорону здоров’я у відповідності до міжнародних стандартів;
- впровадження пацієнт-орієнтованої моделі системи охорони здоров’я;
- покращення матеріально-технічної бази та створення належних умов для ефективної діяльності системи надання медичної допомоги;
- забезпечення відповідності медичного персоналу національним професійним та кваліфікаційним вимогам;
- впровадження системи профілактичної медицини та протидії соціально-небезпечним захворюванням
Єдине, про що ЦОЗ прозвітував як про повністю виконане завдання, – це «створення незалежної медичної вертикалі, інтегрованої у загальнонаціональну систему охорони здоров’я». Однак щодо останнього у команди FREE ZONE залишаються питання.
Нагадаємо, чотири роки тому уряд створив Державну установу Центр охорони здоров’я Державно кримінально-виконавчої служби України, щоб забезпечити надання якісних медичних послуг засудженим та ув’язненим.