with Коментарів немає

24 лютого 2022 року почалось повномасштабне вторгнення росії в Україну. Станом на кінець березня 30 установ виконання покарань опинилися в зоні бойових дій і на тимчасово окупованих територіях. Частина з них була пошкоджена під час обстрілів. Частина – захоплена росіянами разом з людьми, які в них утримувалися. 

18 000 засуджених та увʼязнених стали заручниками ситуації фактично без можливості врятувати себе. Тільки 3000 з них були згодом евакуйовані до установ виконання покарань в інших регіонах України.

Виходячи на волю в умовах воєнного стану люди стикалися з новою реальністю: перевірки документів озброєними людьми на численних блокпостах, комендантська година, повітряні тривоги, відсутність транспортного сполучення між населеними пунктами.

Більшість засуджених, які звільняються під час війни, не можуть повернутися до своїх домівок: через бойові дії, окупацію, зруйноване житло, втрачений звʼязок з рідними.

З перших днів війни БО «FREE ZONE» як організація, що обʼєднує спільноту засуджених та звільнених, не могла залишитись осторонь цих викликів.

Лише за перші три місяці великої війни представники спільноти засуджених та звільнених, яких об’єднала БО «FREE ZONE», супроводили додому або в інші безпечні місця 424 звільнених з 46 установ виконання покарань України, тоді як щомісяця з установ виконання покарань в Україні звільняються близько 500 людей. Більше 70% з них потребують тимчасового житла, забезпечення харчуванням та засобами особистої гігієни на перший час, а також медичної допомоги.

Також нам вдалося виділити на гуманітарну допомогу засудженим в установах виконання покарань більше 670 тисяч гривень. Ці гроші були витрачені на необхідні продукти харчування, ліки, паливо, засоби гігієни.