with Комментариев нет

FREE ZONE продовжує впроваджувати пенітенціарну пробацію в Україні. І цього року вже у 10 регіонах.

19 березня новий порядок впровадження пенітенціарної пробації в органах і установах виконання покарань затвердили начальник Адміністрації державної кримінально-виконавчої служби Олександр Крикушенко, директор Центру пробації Олег Янчук, Центру охорони здоров’я ДКВС Сергій Васильєв та керівник FREE ZONE Олексій Загребельний.

“Наша мета – забезпечити безпеку суспільства, – зазначає начальник відділу пенітенціарної пробації Андрій Мовчан. –

Коли людина виходить на свободу з установи виконання покарань, вона не може залишитися одна зі своїми проблемами – їй потрібна допомога у ресоціалізації. У іншому випадку виникає великий ризик, що людина знову скоїть злочин та повернеться у систему.

Згідно затвердженого порядку, з засудженими, які звільняються, має працювати мультидисциплінарна команда. До неї входять працівники пробації, установи виконання покарань і представники FREE ZONE.

Вони працюють з людиною, оцінюють її потреби та визначають проблеми, над якими потрібно працювати ще до звільнення. Так людина виходить на свободу вже підготованою: вона має індивідуальний план дій”.

За словами Олексія Загребельного, цей порядок унікальний, тому що в ньому органічно поєднані різні способи співпраці громадськості з державними інституціями.

Громадянське суспільство – кінцевий отримувач “продукту”, який виробляє система виконання покарань і пробація. Працівники цих структур мають бути зацікавлені в тому, щоб людина поверталася у суспільство хоча б не гірше, ніж вона була до того, як потрапила в установу виконання покарань.

“Роль неурядових організацій у цьому процесі очевидна. FREE ZONE добровільно взяла на себе зобов’язання займатися підготовкою засуджених до звільнення. У минулому році ми довели, що можемо це робити на прикладі двух областей. Тепер продовжуємо у дев’ятьох», – стверджує Олексій.

У новому порядку чіткіше і детальніше прописана роль FREE ZONE у процесі соціальної адаптації і розширена у порівнянні з попереднім роком.

***

Впровадження пенітенціарної пробації в органах і установах виконання покарань в Україні відбувається у межах проекту «Світ без тюрем: мобілізація спільноти, усунення правових бар’єрів, захист прав людини в пенітенціарній сфері» за підтримки БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ» та сприяння Міністерства юстиції України та Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України.