Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/zonefree/freezone.org.ua/www/wp-content/themes/pinnacle_premium/lib/class-pinnacle-get-image.php on line 44
Пенітенціарна медицина: як (не)дотримуються права людини в установах виконання покарань
with Комментариев нет

Місця позбавлення волі в Україні часто перетворюються на місця, де порушують права та свободи, обмежуючи людину, зокрема, у безперервному доступі до якісних медико-соціальних послуг.

При цьому поширеність ВІЛ, туберкульозу та вірусного гепатиту серед ув’язнених втричі вища, ніж серед загального населення України.

Саме тому гостро постає питання забезпечення права засуджених та ув’язнених осіб на охорону здоров’я, а саме — на доступ до послуг з профілактики, діагностики та лікування соціально небезпечних хвороб, а також до наркологічної допомоги, в тому й числі й замісну підтримувальну терапію.

Як правило, несвоєчасне надання первинної медичної допомоги в установах виконання покарань, відсутність необхідних лікарських препаратів, неналежна організація процесу консультування хворих лікарями-спеціалістами тощо стають основними проблемами у питаннях доступу до необхідних послуг.

Зважаючи на це, виникла необхідність у моніторингу дотримання прав людини в установах виконання покарань.

Так з жовтня 2018 року благодійна організація FREE ZONE у партнерстві з Україна без тортур почала здійснювати візити до колоній.

За цей час представники FREE ZONE перевірили стан дотримання права на охорону здоров’я та надання медичної допомоги засудженим у колоніях 6 областей: Кіровоградської, Полтавської, Черкаської, Житомирської, Сумської і Чернігівської.

Під час візитів виявили ряд проблем, серед яких:

  • переривання життєво важливого лікування
  • порушення прав засуджених на доступ до ліків
  • неукомплектованість посад медичних працівників в установах виконання покарань

Результати таких візитів до колоній мають стати передумовою ефективного реагування з боку органів влади на виявлення порушень в забезпеченні права на здоров’я.

Рекомендації для реагування надішлють у Державну кримінально-виконавчу службу, Міністерство охорони здоров’я та органи виконавчої влади.