with Комментариев нет

Уявіть світ у якому немає тюрем. Що на вашу думку має бути замість них? Чому це потрібно всьому суспільству, а не лише окремій групі?

Сьогодні держава має монополію на управління “небажаними явищами” за допомогою насилля. Здається, що у сучасному світі цього не повинно існувати, адже інвестиції в корекцію стратегічно кращі, бо приносять більшу користь.

11-12 червня у Львові відбувся тренінг «Ефективний захист прав та спільних інтересів спільноти ув’язнених та звільнених». Протягом двох днів учасники ділились власним досвідом та баченням як організація представників спільноти ув’язнених та звільнених може стати флагманом обнулення теорії, що насилля це нормальна форма допомоги людині. Загальновідомо, що жодна в’язниця нікого не виховала. Сьогодні ми знаємо, тільки поодинокі випадки, коли всупереч системі люди отримують щось відносно хороше із досвіду перебування у місцях позбавлення волі. Уся ж система, її алгоритм роботи, ставлення до людини просякнуті насиллям.

У мене є діти, і я не можу знати наперед, що з ними станеться у майбутньому. Чим вони будуть хворіти чи куди занесе їх доля. Я бачу яким жорстоким може бути цей світ, ця система, і для мене головне щоб люди, які потрапляють туди мали право на життя. Безповідально і просто дати людині палицю аби вона залякала інших, важче – змінити систему: важливо дати людині виховання, сформувати цінності, допомогти їй. Сьогодні я тут і мені подобається бути причетним до змін, які ми творимо разом, відчувати себе частиною великої спільноти – говорить Олексій, представник спільноти ув’язнених та звільнених.

Такий інструмент як “насилля” більше не має використовуватися, натомість – тільки провідні, цивілізовані методики та технології: освіта, ресоціалізація.

Я хочу щоб наша зустріч мала два продукти: сформоване бачення майбутнього та розуміння, що ж це за інструмент “FREE ZONE”, адже сьогодні організації – це насамперед інструмент. Такі ініціативи як “FREE ZONE” виникають унаслідок існування якоїсь недосконалості, і вони мають її компенсувати або видозмінити. І дуже важливо аби у людей, які беруться за такі цілі була необмежена кількість амбіцій для того аби досягти бажаного результату – зазначив Дмитро Шерембей, Голова Координаційної ради ВБО “Мережа ЛЖВ”.

Тож амбіція спільноти – змінити світ.

Достатньо однієї людини, яка б вірила так само у світ без тюрем – тоді цей світ – це територія можливостей. Усе в світі побудовано на вірі в можливості.