with Комментариев нет

Благодійна організація FREE ZONE представила Україну на другому Європейському правовому форумі з ВІЛ.

Форум відбувся у межах проекту AIDS Action Europe – регіональної мережі, до складу якої входять більше 420 неурядових організацій, що спеціалізуються на наданні ВІЛ-послуг, з 47 країн.

Проект спрямований на вирішення проблеми правових бар’єрів у доступі людей, які перебувають в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, до лікування ВІЛ, туберкульозу та віруснух гепатитів.

Під час зустрічі, що відбулася у Берліні, представники країн-учасниць проекту обговорили нагальні проблеми у доступі до лікування соціально небезпечних хвороб у пенітенціарній системі. Також учасники форуму визначили ряд питань, відповіді на які ляжуть в основу Правового порівняльного огляду 16 країн Європи.

За словами керівника FREE ZONE Олексія Загребельного, Україна вперше увійшла до переліку країн, де проводять аналіз законодавства, що стосується доступу засуджених та ув’язнених до медичних послуг.

«У межах цього проекту FREE ZONE збере інформацію про реальний стан доступу засуджених та ув’язнених до лікування вірусних гепатитів, туберкульозу та ВІЛ.

Також проаналізує нормативно-правову базу забезпечення доступу засуджених та ув’язнених до лікування та порівняє її з тими, що діють у країнах ЄС», – розповідає представниця FREE ZONE Марина Рудницьких.

Після закінчення проекту результати дослідження опублікують у Правовому огляді AIDS Action Europe, що буде доступний на сайті мережі.