with Комментариев нет

20-23 лютого в Освітньому домі з прав людини у Чернігові відбудеться базовий тренінг з моніторингу місць несвободи.


Взяти участь у тренінгу запрошуємо всіх зацікавлених у проведенні моніторингових візитів до місць позбавлення волі у співпраці з правозахисними організаціями та Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Програма заходу включає:

 • загальні питання щодо національного превентивного механізму (історія, місія, завдання, становлення та розвиток НПМ в Україні);
 • визначення, особливості, класифікація місць несвободи в Україні;
 • мінімальний стандарт належного поводження в місцях несвободи;
 • принципи та методи моніторингу місць несвободи;
 • вивчення досвіду роботи НПМ зарубіжних країн;
 • організація взаємодії з державними органами.

Базові критерії монітора:

 • бути повнолітнім громадянином України;
 • мати базову вищу профільну освіту;
 • не мати непогашеної судимості;
 • не перебувати на державній службі;
 • бути готовим підписати декларацію монітора (етичний кодекс монітора) та дотримуватись її положень.

Щоб взяти участь у тренінгу, необхідно пройти конкурс.

Для участі у конкурсі необхідно до 31 січня 2019 року подати АНКЕТУ та розгорнутого мотиваційного листа, у якому пояснити наміри й причини бути монітором НПМ.

Пріоритетною, але не обов’язковою буде рекомендація Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в регіонах, діючого монітора та громадської правозахисної організації.

Надсилайте його на ukraine.without.torture@gmail.com.

Учасників конкурсу поінформують про результати не пізніше 5 лютого.

Для тих, хто отримає запрошення на тренінг, участь безкоштовна.

Робоча група з відбору і навчання моніторів для здійснення моніторингових візитів до місць несвободи формуватиме групу кандидатів на навчання на основі досвіду, мотивації учасників та принципу регіонального балансу.

У пріоритеті – кандидати з Кіровоградської, Запорізької, Полтавської, Сумської, Чернівецької, Вінницької, Волинської, Донецької, Луганської, Львівської та Черкаської областей.

За результатами тренінгу Робоча група рекомендуватиме Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини кандидатури з числа учасників тренінгу для затвердження та надання персональних доручень на право здійснення моніторингових візитів до місць несвободи на громадських засадах (на безоплатній основі) в рамках реалізації НПМ.

Остаточне рішення щодо затвердження кандидатур та вручення персональних доручень приймає Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

За додатковою інформацією звертайтесь:

+38 (067) 011-45-45 або

е-mail: ukraine.without.torture@gmail.com

Національний превентивний механізм (НПМ) – це національний орган, що діє відповідно до Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань і передбачає регулярний моніторинг усіх місць несвободи (слідчих ізоляторів, інтернатів, психоневрологічних лікарень, хоспісів, в’язниць, військових частин тощо) для попередження жорстокого поводження з людьми, які там перебувають.

В Україні реалізація Національного превентивного механізму покладено на Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини і діє у форматі “Омбудсмен +”.

Це передбачає здійснення моніторингових візитів до місць несвободи працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з громадськими активістами, які беруть участь на громадських засадах.

Захід організовує ГО «Україна без тортур», Департамент реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».