with Коментарів немає

Переважна більшість людей, які потрапляють до в’язниць, до позбавлення волі рідко звертаються до закладів охорони здоров’я. Окрім цього, зазвичай вони ведуть ризикований для власного здоров’я спосіб життя.

 

Про це йдеться у дослідженні United Nations Office on Drugs and Crime​ (UNODC) щодо запобігання рецидивізму та соціальної реінтеграції правопорушників.

З цих причин ув’язнені, як правило, мають гірше фізичне та психічне здоров’я, ніж загальне населення.

Водночас це не заперечує й той факт, що деякі з засуджених та ув’язнених ще в громаді проходили лікування. Тому його безперервність є життєво необхідною для цих людей і важливою як для інших в’язнів, так й здоров’я населення в цілому.

Утім, порушення права засуджених та ув’язнених на медичну допомогу – одна із найбільш поширених скарг, що надходять до Європейського суду з прав людини.

Один із найдієвіших важелів впливу на таку ситуацію – здійснення громадського моніторингу установ виконання покарань та СІЗО.

Щоб ґрунтовно розглянути це питання та систематизувати знання щодо здійнення моніторингу, FREE ZONE разом із Секретаріатом Уповноваженого ВРУ з прав Людини​, Центром пробації​, громадською організацією «Україна без тортур»​, Центром охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України​ та Департаментом з питань виконання кримінальних покарань​ розпочала цикл вебінарів.

Участь у цих вебінарах беруть представники неурядових організацій, національного превентивного механізму, члени спостережних комісій, працівники філій Центра охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України, Центра пробації, Міжрегіональних управлінь з питать виконання кримінальних покарань та регіональні координатори FREE ZONE.

Протягом навчання розглядаються такі питання, як:

  • забезпечення ефективного моніторингу дотримання прав засуджених на медичну допомогу;
  • особливості застосування умовно дострокового звільнення;
  • профілактика передозувань опіоїдами в установах ДКВС.

Усього відбудеться 6 таких вебінарів, що в результаті охоплять всі регіони України.

Вебінари відбуваються за фінансової підтримки БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ» у межах проєкту «Світ без тюрем 2.0: мобілізація спільноти, усунення правових бар’єрів, захист прав людини в пенітенціарній сфері».