with Коментарів немає

Програма обміну шприців (ПОШ) – єдина інтервенція з комплексного пакету медичних та профілактичних послуг для ВІЛ-інфікованих, що не реалізується в українських установах виконання покарань.

Про це під час засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу 23 вересня заявив директор Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України Сергій Васильєв.

Запис фрагменту засідання Національної ради дивіться нижче:

 

 

Незважаючи на те, що технічна робоча група з підготовки запиту України на фінансування від Глобального фонду ще у 2020 році узгодила реалізацію стратегію зменшення шкоди в тюрмах, а її впровадження запланували вже з 1 липня 2021 року, цей процес досі не запущено.

Попередньо, більшість перепон до впровадження програм зменшення шкоди були усунуті. Серед них:

  • У травні 2021 року засудженим дозволили зберігати стерильні шприци та голки (згідно з наказом Міністерство юстиції України про внесення змін до правил внутрішнього розпорядку ips.ligazakon.net/document/view/RE36303?an=1);
  • Цього року FREE ZONE провела два цикли навчання надавачів соціальних послуг з числа засуджених за принципом «рівний-рівному». Усього участь у навчанні взяли 36 людей з 6 установ виконання покарань (http://freezone.org.ua/free-zone-pidgotuvala-36…/). Усі вони пройшли оцінку рівня знань, показали задовільні результати і готові до впровадження профілактичних послуг для засуджених, що вживають ін’єкційні наркотики;
  • FREE ZONE пошила спецодяг для надавачів соціальних послуг з числа засуджених;
  • Також ми підготували профілактичні набори для наркозалежних людей, які звільняються з установ виконання покарань. У набір входить дві ампули налоксону, два шприци, спиртові серветки та інформаційний буклет.

Під час наступного засідання питання впровадження медико-соціальних інтервенцій у тюрмах Національна рада планує розглядати окремим питанням.