with Коментарів немає

Сьогодні, 7 вересня, в Одесі під час тренінгу з підготовки засуджених до роботи у якості консультантів з надання послуг «рівний-рівному», представники FREE ZONE презентували електронний додаток FREE LIFE.

Що це за додаток?

FREE LIFE – це електронний додаток для засуджених та звільнених, що спрощує пошук можливостей отримання медичних, соціальних, адміністративних послуг тощо.

Додаток дозволяє контролювати якість надання послуг з лікування соціально небезпечних захворювань та наркозалежності в пенітенціарних установах, відстежувати та оперативно реагувати на випадки порушення прав засуджених та звільнених.

Для кого додаток?

Окрім засуджених та звільнених, додаток буде корисним для лікарів, інспекторів з підготовки до звільнення, співробітників пробації, представників неурядових організацій, органів державної влади та самоврядування усієї країни.

Додаток FREE LIFE допомагає покращити комунікацію державних та недержавних провайдерів послуг із засудженими та звільненими, а також у вирішенні проблем, пов’язаних з ресоціалізацією після звільнення.

Як працює?

Користувачі додатку можуть залишати свої запити службі оперативного реагування та протягом, на які протягом 24 годин отримуватимуть відповіді.

Додаток містить інформацію про найближчі медичні установи, де можна отримати послуги з профілактики та лікування ВІЛ, ТБ, ВГС та наркозалежності, а також первинну медичну допомогу.

Також у FREE LIFE можна знайти відповіді на юридичні, адміністративні, побутові питання, посилання на основні нормативно-правові документи, освітньо-просвітницькі матеріали для засуджених/звільнених, відеокурси життєвих навичок тощо.

У розділі «Опитування» є можливість відповісти на питання, що стосуються доступу до тих чи інших медико-соціальних послуг в установах виконання покарань, органах пробації тощо для збору інформації та її використання в адвокації впровадження змін та нових моделей роботи з засудженими/звільненими.

Надалі це дасть змогу ширше зрозуміти нагальні потреби та питання, з якими найчастіше стикаються звільнені, для їхнього вирішення.

Важливо, що учасниками тренінгу стали ті, хто працює із людьми, які відбувають покарання, зокрема, у напрямку забезпечення безперервності надання медико-соціальних послуг, а також підготовки засуджених до звільнення.

Представники партнерських неурядових організацій, які працюють в тюрмах, завантажили FREE LIFE на свої смартфони, прослухали інструктаж з його використання, ознайомилися з основними функціями додатку. Ми отримали перші позитивні відгуки щодо актуальності та зручності користування електронним додатком.

Найближчим часом представники FREE ZONE проведуть офіційну презентацію додатку FREE LIFE, про що повідомимо окремо.

Додаток FREE LIFE можна завантажити тут для Android, для iPhone. Тут доступна веб-версія додатку.

Розробка FREE LIFE стала можливою за співпраці FREE ZONE з МФ «Відродження», проєктом «Заради життя», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та впроваджується міжнародною організацією PATH, DVV International в Україні, БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ», Міністерством юстиції України.