with Коментарів немає

У боротьбі з епідеміями туберкульозу та ВІЛ/СНІДу задіяні багато гравців – лікарі, дослідники, держслужбовці, представники «третього сектора», але критично важливу роль відіграють представники самих спільнот – найбільш уразливих.

Дискримінація певних груп в суспільстві (відсутність належної уваги до них з боку держави, зокрема, відмова у рівних правах) робить їх ще більш уразливими до ВІЛ/СНІДу.

Одним з найдієвіших інструментів впливу представників уразливих спільнот на формування та реалізацію політики в сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу є активна їх участь у координаційних радах з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу на національному рівні. Саме тому чи не головним завданням для спільноти є входження її представників до складу таких рад.

“Ми намагалися якомога швидко та ефективно забезпечити входження нашого представника до складу Комітету з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. За цей час наші експерти підготували звернення до Секретаріату Нацради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу для того аби були проведені відповідні процедури щодо ротації членів Комітету”, – коментує Олексій Загребельний, керівник громадської організації “Клуб “Шанс”.

Відтак, 6 липня 2018 року до складу Комітету з регіональної політики Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу увійшов член Правління FREE ZONE, представник спільноти Роман Дрозд.

Нагадаємо, що мобілізація спільноти засуджених відбувається в рамках проекту СОГО “Клуб “Шанс” “Від прецедентів до сталих практик: мобілізація спільнот, доступ до лікування, сталість послуг” за підтримки БО “100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ”.