with Коментарів немає

300 засуджених найближчим часом отримають паспорти за сприяння FREE ZONE.

Наразі усі необхідні для виготовлення паспортів документи передані в Державну міграційну службу.

32 паспорти надіслані засудженим в установи виконання покарань. Решта паспортів будуть готові найближчим часом.

Засуджені і звільнені без документів позбавлені не тільки соціальних й медичних гарантій, а й обмежуються в реалізації власних прав. Усе це негативно впливає на стан ресоціалізації та соціальної адаптації таких осіб, і фактично штовхає до вчинення нових правопорушень.

Через відсутність паспорту людина не може офіційно працевлаштуватися під час відбування покарання, отримати первинну медичну допомогу, допомогу по безробіттю, скористатися соціальними виплатами та підтримкою держави, послугами закладів соціальної реабілітації та центрів соціальної адаптації тощо.

Відтак, ми продовжуємо нашу роботу з відновлення паспортів для засуджених і плануємо у цьому році покрити потребу у паспортах в пенітенціарній системі щонайменш на 50%.

Публікація підготовлена в рамках суб-гранту проєкту EU4CSOs Emergency Actions за фінансової підтримки Європейського Союзу, що реалізується БО «Мережа 100 відсотків життя Рівне».

Її зміст є виключною відповідальністю суб-грантера проєкту EU4CSOs Emergency Actions БО «FREE ZONE» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.