with Коментарів немає

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розробила Основи надання медичної допомоги в місцях позбавлення волі

Передбачається, що стаття дозволить покращити оцінку ефективності роботи пенітенціарної системи охорони здоров’я і якість данних, що збираються у Європейську базу даних з охорони здоров’я в місцях позбавлення волі під час досліджень, націлених на інформування про прогрес надання медичних послуг людям, які перебувають в установах виконання покарань. 

Люди, які перебувають в місцях позбавлення волі, потрапили в установи виконання покарань з громад і, в більшості випадків, повертаються туди ж.

У ВООЗ переконані, що період позбавлення волі може стати можливістю усунути нерівність у доступі до медичних послуг різних категорій людей та способом зміцнення здоров’я серед засуджених, ув’язнених та звільнених. 

За наявними оцінками, у всьому світі близько 11 мільйонів людей утримуються в місцях позбавлення волі, а більше 30 мільйонів щоденно переміщуються зі своїх громад у тюрми та назад.

У Європейському регіоні більш ніж 1,5 млн людей перебувають на місцях позбавлення волі. Для засуджених та ув’язнених характерними є супутні фізичні та психічні захворювання.

Стан здоров’я засуджених та ув’язнених часто ускладнюється супутніми фізичними та психічними захворюваннями, сформованих на фоні соцільного небрагополуччя, що переважно передається із покоління в покоління. 

Саме тому є необхідність розглядати соціальні аспекти як фактори ризику для здоров’я, що часто перетинаються з позбавленням волі, відсутнісню прибутку, соціального захисту, низьким рівнем освіти, безробіттям, відсутністю гарантій зайнятості, поганими умовами роботи, нестачею їжі, відсутністю житла, впливу нездорового оточення. 

Позбавлення волі і процес повернення в суспільство після звільнення важливі для забезпечення безпеки суспільства, дають можливість зменшити нерівність в сфері охорони здоров’я і, як результат, запобігти витратам, що є результатами проблем зі здоров’ям і рецидивної злочинності. 

Щоб покращити здоров’я людей у тюрмах, необхідно розуміти, як працює пенітенціарна медицина і який стан здоров’я засуджених та звільнених. 

У статті ВООЗ описана концептуально розробка Основ надання медичної допомоги в місцях позбавлення волі згідно стандартам ВООЗ – нової системи оцінки ефективності роботи тюрем.

Документ містить усі напрацьовані нами рекомендації протягом двох років щодо реформування підходів до надання медичної допомоги засудженим та ув’язненим і є експертним підтвердженням тому, що ми рухаємося у правильному напрямку.