with Коментарів немає
Сьогодні, 27 жовтня, учасники національного форуму спостережних комісій оголосили про створення громадської організації «Асоціація спостережних комісій України».
Головою Асоціації став заступник голови Київської обласної державної адміністрації та голова спостережної комісії Київської ОДА Олег Торкунов.
Асоціація працюватиме над розробкою та апробацією єдиних рекомендацій та стандартів для роботи спостережних комісій на території усієї України.
«Наразі такі стандарти в Україні відсутні. Асоціація має усунути в тому числі ці питання та працювати безпосередньо з спостережними комісіями на місцях. Також важливо, щоб спостережні комісії стали важелями впливу на роботу установ виконання покарань, а також інструментом вирішення проблем дотримання прав людей в тюрмах», – зауважує генеральна менеджерка програм FREE ZONE Ірина Яковець.
Так, Асоціація має:
  • створити передумови для актуалізації питань забезпечення дотримання прав засуджених/звільнених на національному та регіональних рівнях, зокрема, й в умовах пандемії COVID-19;
  • сприяти залученню членів спостережних комісій до вирішення питань розвитку системи соціальної адаптації засуджених після звільнення;
  • позитивно вплинути на забезпечення бюджетного (на рівні місцевих бюджетів) фінансування послуг в сфері протидії соціально небезпечним захворюванням серед засуджених та звільнених.
Захід організований FREE ZONE у межах проєкту «Забезпечення права на здоров’я в тюрмах: від адвокації до сервісів» за фінансової підтримки БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ».