with Коментарів немає

У межах реалізації національного превентивного механізму 20 жовтня представники Уповноваженого з дотримання прав людини в місцях несвободи та Секретаріату Уповноваженого Верховної ради з прав людини здійснили моніторинговий візит до Закарпатська установа виконання покарань №9 та Закарпатської міської медичної частини №9.

Під час здійснення візиту члени моніторингової групи ознайомились з умовами утримання в’язнів, службовою та медичною документацією, провели вибіркове опитування утримуваних осіб. Члени моніторингової групи відмітили, що більшість наданих рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків під час попереднього візиту у 2018 році виконані.

Попри обмежене фінансування в установі проведено масштабну роботу щодо приведення умов тримання в’язнів у відповідність до вимог національного законодавства, зокрема, проведено ремонти в приміщеннях збірного відділення, прогулянкових двориках, проводяться ремонтні роботи з облаштування камер, де утримуються засуджені.

Проте під час візиту виявлено порушення вимог національного законодавства та недотримання міжнародних рекомендацій у сфері поводження із в’язнями.

В установі запроваджено експериментальний проєкт щодо платної послуги з надання поліпшених побутових умов узятим під варту. При цьому скористатися одночасно цією послугою чоловіки, жінки та неповнолітні не можуть, оскільки в установі передбачена лише одна платна камера, розрахована на двох людей однієї статті. Тоді як в окремих камерах не дотримується норма житлової площі, що згідно з національним законодавством має бути не менше 2,5 кв. м. на ув’язненого.

Більшість відвіданих камер установи потребують поточного ремонту та не забезпечені належним штучним освітленням. В окремих камерах стіни вологі та вкриті грибком, а санвузли перебувають у неналежному технічному стані.

Під час моніторингового візиту виявлено порушення права в’язнів на приватність. Так, в окремих камерах ліжка розташовані впритул одне до одного, що не забезпечує особистого простору утримуваним.