Між людьми, які перебувають в місцях позбавлення волі, та вільними людьми має бути лише одна межа – географічна.

Утім, наразі в Україні, окрім свободи переміщення, засуджених позбавляють можливості навчатися, мати гідну заробітну плату, належні умови проживання та доступ до медичних послуг.

У часи інновацій та змін така система покарання має зворотну дію: у ній засуджені втрачають роки, не маючи змоги навчатися новому та здобувати життєві навички.

Звільняючись з місця позбавлення волі, люди часто не можуть знайти своє місце у суспільстві. Саме це, своєю чергою, і підштовхує їх до скоєння повторних злочинів.

Місія FREE ZONE – змінити це, забезпечити умови для ресоціалізації колишніх в’язнів та допомогти їм стати повноцінними членами суспільства.

Саме тому разом із Міністерством юстиції України ми запустили проект впровадження пенітенціарної пробації в органах і установах виконання покарань Полтавської та Львівської областей.

Так з вересня 2018 року ми активно працюємо над розробкою та впровадженням:

  • механізмів підготовки ув’язнених до звільнення
  • нових форм і методів проведення ресоціалізаційної роботи з засудженими
  • підготовки позбавлених волі на певний строк людей до звільнення з метою їх трудового і побутового влаштування за обраним ними місцем проживання

У майбутньому позитивні результати цього проекту будуть поширені у всіх регіонах України з одночасною зміною чинних нормативних актів.