with No Comments

У Каліфорнії засуджених зазвичай достроково звільняють за добрі вчинки або коли вони показують, що реабілітувалися, стаючи пасторами, консультантами для наркозалежних людей чи правозахисниками.

Для Уолтера Вудса шляхом до свободи став подкаст.

Фото: AP/Ben Margot

 

47-річний Вудс звільнився із Сан-квентінської в’язниці штату Каліфорнія після того, як губернатор штату Каліфорнія Джеррі Браун скоротив 31-річний термін ув’язнення за спробу збройного пограбування, пише AP.

Причиною такого рішення став подкаст Вудса Ear Hustle, у якому він висвітлював повсякденне життя всередині в’язниці.

Згодом його найняли на повний робочий день продюсером часто смішного та іноді серйозного подкасту, що став успішним після його запуску у 2017 році.

Близько 30 епізодів шоу завантажили слухачі з усього світу більше 20 мільйонів разів.

Онлайн-подкаст хвалять за “відкриття очей” і “неймовірну гуманізацію”.

За словами Вудса, працівники офісу губернатора визнають, що вони захоплюються подкастом.

“Я не знаю, чи слухає його сам губернатор, але люди в його офісі слухають. І їм дійсно подобається те, що ми робимо”, – зазначає Вудс.

У своїх епізодах Вудс і його партнерка, волонтерка в’язниці Найджел Пур дозволяють своїм слухачам побачити труднощі та радості ув’язнених чоловіків в установі середнього рівня безпеки.

Під час інтерв’ю ув’язнені обговорюють те, як знайти спільну мову із співкамерником, з яким потрібно розділяти 1,5-3-метровий простір, діляться тим, навіщо піклуються про жаб або павуків, як про домашніх тварин, обговорюють вплив одиночного ув’язення чи смертної кари.

Вудс, який має чудову посмішку і гостре почуття гумора, допомагає слухачам зрозуміти життя у в’язниці, в той час як Пур ставить глибокі запитання, що підштовхують ув’язнених до роздумів над тим, що само стало причиною їх ув’язнення.

Подкаст змушує суспільство замислитися над тим, над чим зазвичай ніхто не розмірковує, переконує Вудс, який провів за гратами 21 рік.

“Люди бачать погоні автомобілів. Вони бачать суди. Але не знають, що відбувається після того, як ти потрапляєш у тюрму. Нам дійсно вдалося олюднити слухачів, вони почали усвідомлювати, що ті, хто знаходиться у в’язниці, – це просто люди, які одного разу прийняли нерозумне рішення”, – ділиться думками Вудс.

Губернатор Браун погоджується і переконаний, що Вудс “дійсно показав, що більше не є тією людиною, якою був, коли скоїв злочин. Він показав позитивний приклад таким, як він, і через свій подкаст поділився значущими історіями інших ув’язнених”.

Ідея створення такого подкасту виникла ще у 2011 році, коли Пур почала наставляти Вудса.

У 2016 Пур побачила оголошення однієї радіомережі про конкурс найкращих подкастів. Тоді вона надістала запит до Сан-квентівської в’язниці для отримання дозволу на вхід.

Їх ідея випередила більше 1500 конкурсантів з 53 країн, і вони отримали підтримку групи професіоналів у сфері радіовиробництва.

“Усі були шоковані, коли ми перемогли, особливо у в’язниці. Підполковник сказав, що надав мені дозвіл на вхід, тому що ніколи не думав, що ми можемо перемогти”, – згадує Пур.

Перше, що вразило Вудса, коли він опинився на волі, те, що всі носять лосини ходять з похиленими головами. Потім він зрозумів, що люди просто дивляться у свої смартфони, які не існували, коли він потрапив за грати у 1997 році.

Також Вудс відвідав Діснейленд і нещодавно вперше за 20 років приготував яєчню.

Четвертий сезон East Hustle, що вийде влітку, Вудс присвятить своїй реінтеграції у суспільство та історіям колишніх в’язнів, які звільнилися після довгих вироків.

Вудс і Пур також планують відвідати в’язниці з максимальним рівнем безпеки і розповісти історії засуджених звідти.