fbpx

Представники неурядових організацій ознайомилися з алгоритмом забезпечення доступу засуджених до медико-соціальних послуг

12-13 грудня у Києві відбувся тренінг для представників неурядових організацій, які впроваджують медико-соціальні програми в місцях позбавлення волі.

Учасники обговорили доступ засуджених до медико-соціальних послуг в установах виконання покарань, специфіку та напрямки роботи Державної установи «Центр пробації», детально розглянули алгоритм впровадження пілотного проекту пенітенціарної пробації в установах виконання покарань і працювали над розробкою адвокаційної стратегії при реалізації пенітенціарної пробації.

Значну увагу присвятили практичній частині, а саме – організації роботи з засудженими на етапі їх підготовки до звільнення та після виходу з установ виконання покарань.

За словами тренера Костянтина Автухова, люди, які можуть на рівних спілкуватися з ув’язненими та звільненими з місць позбавлення волі – це основний ресурс, який мають зараз НУО.

Зрозуміло, що адміністрація установ виконання покарань не може на рівних спілкуватися з засудженими. Це практично неможливо у будь-якій країні. Водночас громадські організації мають великий досвід, успішні кейси, що вже реалізують у питаннях ресоціалізації засуджених в Україні, —

Костянтин Автухов

Перша заступниця директора Центра пробації Ірина Яковець також наголосила на ролі громадського сектору у реалізації програм пробації в Україні.

Без тісної співпраці з представниками громадянського суспільства ми не виконаємо ту місію, яку покладають на органи пробації.

Ми говоримо про якість послуг. Зрозуміло, що краще, коли, наприклад, впровадженням програм подолання залежностей займаються ті, хто має досвід роботи у цій сфері, —

Ірина Яковець

Під час тренінгу представники НУО також мали змогу обговорити проблеми, що виникають у сфері пенітенціарної медицини з заступником директора з медичних питань Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України Михайлом Злобинцем.

Такі заходи потрібні не лише для покращення знань учасників тренінгу, але й для обміну досвідом і формування спільного бачення щодо впровадження алгоритму забезпечення доступу засуджених до медико-соціальних послуг під час підготовки до звільнення та після виходу з установ виконання покарань.

Інші