with No Comments

Православна церква України підтримує та планує співпрацювати з FREE ZONE у реалізації підготовки засуджених до звільнення та супроводу після виходу на свободу через управління соціального служіння.

Про це сьогодні домовилися предстоятель Православної церкви України Епіфаній з керівником FREE ZONE Олексієм Загребельним та заступником голови Управління соціального служіння та благодійності протоієрей Сергієм Дмитрієвим.

Починати працювати з людиною потрібно з моменту, як вона скоїла злочин, оскільки у кожного злочину є причина, з якою насправді ніхто не працює. Як результат, люди звільняються і продовжують скоювати злочини.
Але є люди, чиї життя кардинально змінюються після того, як вони звертаються до віри, тому що це грає важливу роль у формуванні нової шкали їхніх цінностей і, відповідно, іншої моделі поведінки після звільнення, – зазначає Олексій Загребельний

За словами митрополита Епіфанія, людині важливо дати можливість змінюватися, оскільки страждання, приниження, біль не змінюють її на краще, а навпаки – поглиблюють проблему. 

Окрім цього, існує і проблема стигматизації звільнених з установ виконання покарань. Як стверджує Олексій, суспільство часто відштовхує навіть тих звільнених людей, які мають чисті наміри та бажання змінити життя. 

Враховуючи це, сторони домовилися об’єднати та синхронізувати соціальну роботу і соціальне служіння, зокрема, і в аспекті зміни ставлення суспільства до людей, які звільняються з установ виконання покарань.

Митрополит Епіфаній підтримав ініціативу щодо навчання священнослужителів і висловив готовність Православної церкви України взяти лідерство у залученні до цього процесу відповідальних за пенітенціарне душпастирство священиків і представників різних конфесій.

Це має закласти основу до побудови єдиної системи підготовки до звільнення, єдиного бачення та уніфікованих підходів до роботи із засудженими.