with No Comments

20-21 грудня у Києві представники спостережних комісій та неурядових організацій, що входять до їх складу, пройшли тренінг благодійної організації FREE ZONE щодо механізмів забезпечення доступу засуджених до медико-соціальних послуг.

Протягом двох днів учасники тренінгу вивчали функції та повноваження, якими можуть користуватися, ознайомлювалися з міжнародним досвідом діяльності установ виконання покарань, практиками зміни поведінки засуджених, планували роботу та навчалися залучати альтернативні джерела фінансування.

«Я не знаю більш дієвого механізму, націленого на захист прав людини, яка знаходиться у місці позбавлення волі, аніж діяльність спостережних комісій. У їх функції входить моніторинг і сприяння ресоціалізації, соціальної адаптації людей на етапі підготовки до звільнення з установ виконання покарань. Але цей механізм дуже рідко використовують ефективно», – зауважив Олексій Загребельний.

Тому перша заступниця директора Державної установи «Центр пробації» Ірина Яковець розповіла про функції моніторингових візитів членів спостережних комісій до виправних установ, порядок підготовки та проведення таких візитів, їх роль і організацію.

Учасники тренінгу також мали змогу розширити свої знання щодо повноважень, якими володіють спостережні комісії згідно законодавства України.

Детально розглянули і пробаційні програми та виклики, які виникають у процесі їх впровадження. На користі таких програм для суспільства наголосив заступник начальника відділу пробаційних програм та психологічної допомоги ДУ «Центр пробації» Юрій Луценко.

За його словами, не треба бути психологом або соціальним працівником, щоб впроваджувати такі програми:

«Ми говоримо з людиною про те, як проявляється її гнів, чи були такі ситуації, коли вона не могла утримати свій гнів, що людина робить, якщо її хтось провокує, і що можна зробити інакше.

Потім розглядаємо, чи у всіх людей проявляється така поведінка, змушуємо людину подивитися на ту чи іншу ситуацію під іншим кутом», – зазначив Юрій Луценко.

Окрім підходу до роботи з людьми, які порушили закон, розглянули і питання взаємодії органів пробації із судом.

На завершення учасники спланували свою подальшу співпрацю та визначилися із пріоритетними напрямами роботи.

Захід організувала благодійна організація FREE ZONE за підтримки БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ».