with No Comments

Сумська область – одна із дев’яти, в яких у 2019 році FREE ZONE з Міністерством юстиції впроваджуватиме пенітенціарну пробацію – модель підготовки засуджених до звільнення.

Щоб домовитися про наступні кроки та узгодити план діяльності, 4 лютого представники FREE ZONE зустрілися з керівництвом Сумського слідчого ізолятора, філії Центру пробації та виправної колонії №116.

У 2019 році вперше у Сумському СІЗО та виправних установах №56 та №116 під час підготовки до звільнення збиратимуть індивідуальні потреби ув’язнених, а також складатимуть особистий план дій після виходу з установи виконання покарань з акцентом на вирішення проблем, пов’язаних з наркозалежністю.

«Поки наркозалежні відбувають покарання або ув’язнені, їх проблеми з наркозалежністю не вирішуються. Коли вони звільняються, більша їх частина скоює повторні злочини і повертаються назад. Наша задача – зробити так, щоб кожен з них мав чіткий план дій після звільнення для того, щоб знову не повернутися назад.

Для цього ми працюємо разом із пробацією, підключаємо соціально-виховні служби, центр зайнятості, центр надання соціальних послуг тощо», – розповідає керівник FREE ZONE Олексій Загребельний.

Окрім цього, у кожному з регіонів, де у 2019 році будуть впроваджувати пенітенціарну пробацію, ув’язнені проходитимуть курси життєвих навичок.

Підготовку до звільнення розпочинатимуть за 3 місяці до виходу з установи і 3 місяці після, оскільки саме цей період найбільш небезпечний в аспекті рецидивної злочинності.

Зустрічі відбулися у межах проекту «Світ без тюрем: мобілізація спільноти, усунення правових бар’єрів, захист прав людини в пенітенціарній сфері» за підтримки БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ».