with Коментарів немає
За офіційною інформацією Департамент з питань виконання кримінальних покарань, на сьогодні 11 118 засуджених не мають в своїх особових справах паспорти громадянина України. Це – четверта частина усіх засуджених та ув’язнених в установах виконання покарань України. Усі вони, навіть виявивши бажання, не мають можливості щепетися від COVID-19.
28 липня через електронний додаток FREE LIFE нам надійшло звернення: засудженим та ув’язненим, які виявили бажання вакцинуватися, було відмовлено на підставі відсутності паспортів та ідентифікаційних номерів. У зверненні йшлося також про те, що це пов’язано з тим, що мобільні бригади Міністерства охорони здоров’я, які проводять вакцинацію населення, не можуть ідентифікувати засуджених та ув’язнених без документів.
Значна кількість засуджених все ще не мають доступу до вакцинації. Це ставить під загрозу життя та здоров’я людей, які перебувають в установах виконання покарань, а також ускладнює процес формування колективного імунітету.
Та, наприклад, відсутність паспорту та індивідуальниого ідентифікаційного номеру не є перешкодою для реалізації виборчого права засуджених. У якості документу, що посвідчує особу, використовують картку (довідку) установи виконання покарань або слідчого ізолятора, що містить прізвище, ім’я, по батькові, число, місяць, рік народження, громадянство, фотокартку особи, підпис керівника та печатку установи (відповідно до пункту 9 частини 2 статті 2 Закону України «Про вибори Президента України»).
Тому, на нашу думку, можливим варіантом вирішення такої ситуації є внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».
Фахівці нашої організації розробили пропозиції щодо необхідних змін і направили їх на розгляд Міністерство юстиції України та Міністерство охорони здоров’я України. Ми також звернулися за роз’язненням ситуації, що склалася, та з проханням надати можливий алгоритм дій для засуджених та ув’язнених, які не мають документів, проте виявляють бажання щепитися від СOVID-19.
Наразі очікуємо на реакцію профільних міністерств.
Для інформації, згідно з інформацією з офіційних джерел, 17 червня 2021 року розпочалася вакцинація проти COVID-19 засуджених та осіб, узятих під варту.
За даними Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України, станом на 28 липня 2021 року було щеплено 3641 засуджених та 588 ув’язнених, з яких другу дозу вакцини отримали 372 засуджених та 98 ув’язнених